Nieruchomość w Brzączowicach

Położona nad samym Jeziorem Dobczyckim

OPIS INWESTYCJI

b

Obszerna, widokowa działka o powierzchni około 5 ha, położona nad samym Jeziorem Dobczyckim; lokalizacja parceli zapewnia zachwycający widok na jezioro i okoliczne wzgórza.

b

Dogodny dojazd umożliwia droga publiczna o nawierzchni asfaltowej.

b

Regularny kształt zbliżony do prostokąta o wymiarach 220 m x 240 m pozwala na funkcjonalne wykorzystanie powierzchni.

b

Nieruchomość posiada dostęp do sieci: wodociągowej, kanalizacyjnej, energetycznej, telefonicznej i gazowej.

b

Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego dla Brzączowic działka znajduje się na terenach usługowych

Potencjał

N

Idealna lokalizacja dla obiektów wypoczynkowych. Doskonałe miejsce dla ośrodka hotelowo – konferencyjnego, sanatorium, uzdrowiska lub centrum SPA.

LOKALIZACJA

Działka położona jest bezpośrednio nad Jeziorem Dobczyckim w malowniczej miejscowości Brzączowice, należącej do gminy Dobczyce, ok. 25 km od Krakowa.

Parcela zlokalizowana jest na obszarach turystycznych o dużych walorach krajobrazowych, pośród malowniczych wzniesień Beskidu Wyspowego i Pogórza Wielickiego, lasów i dolin.

Rozległe tereny rekreacyjne obfitują w szlaki turystyczne, a czyste powietrze i woda zapewniają doskonałe warunki do wypoczynku.

OKOLICA

Okolice Brzączowic i Jeziora Dobczyckiego to malowniczo położone tereny pomiędzy Pogórzem Wielickim i Beskidem Wyspowym, w dolinie rzeki Raby. Ukształtowanie terenu to wzniesienia o zróżnicowanym nachyleniu oraz płaskich grzbietach, które sprawiają, że uprawianie turystyki pieszej i rowerowej cieszy się tu dużą popularnością.

Bogata historia, zabytki, wspaniałe walory krajobrazowe, istniejąca infrastruktura turystyczna oraz liczne wydarzenia kulturalne sprawiają, iż tereny te, są atrakcyjną bazą wypadów weekendowych dla mieszkańców pobliskiego Krakowa i miejscem odpoczynku dla turystów.

Dodatkowy atut to doskonałe połączenie komunikacyjne drogami krajowymi z najpopularniejszymi miastami regionu: Krakowem i Zakopanem.

UWARUNKOWANIA PRAWNE

l

Teren jest objęty ustaleniami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Do rozpoczęcia inwestycji nie jest wymagane uzyskanie decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu. Inwestor może od razu ubiegać się o pozwolenie na budowę.

l

Obszar przeznaczony jako lokalizacja obiektów handlowo-usługowych, administracyjno-kulturowych, a także rzemiosła i drobnej wytwórczości.

l

Dopuszczalna wysokość zabudowy to 12 m, za wyjątkiem obiektów szczególnych, których wysokość i gabaryt mają stanowić dominantę w miejskim krajobrazie.

l

Realizacja inwestycji jest możliwa po wyburzeniu znajdujących się na terenie parceli budynków garażowych i produkcyjnych o łącznej powierzchni 3391 m2.

Galeria