Willa Rogozińskich

ul. Klasztorna 2, Kraków

OPIS INWESTYCJI

b

Willa Rogozińskich to zabytkowy budynek powstały w XIX w. Obiekt jest podpiwniczony, posiada też użytkowe poddasze, a łączna powierzchnia użytkowa wszystkich pomieszczeń to 533 m2.

b

Ustalenia planu oraz uwarunkowania konserwatorskie dopuszczają wykorzystywanie budynku dla celów usługowych. Dzięki bezpośredniemu sąsiedztwu Opactwa Cystersów w Mogile nieruchomość idealnie sprawdzi się jako obiekt gastronomiczny lub kompleks hotelowo – konferencyjny.

Potencjał

N

Inwestycja o przeznaczeniu usługowym, gastronomicznym lub hotelowo-konferencyjnym.

LOKALIZACJA

Willa Rogozińskich to parterowy budynek położony we wschodniej części Krakowa, na terenie Nowej Huty, w odległości ok. 8,5 km od Rynku Głównego.

Budynek usytuowany w zacisznym otoczeniu malowniczego parku; szerokie trawniki i szpalery starych drzew nadają temu miejscu niepowtarzalny charakter. Okolica spokojna, cicha i zielona zachęca do odpoczynku i rekreacji.

Nieopodal Willi Rogozińskich znajduje się często odwiedzany przez turystów zabytkowy Zespół Klasztorny Opactwa Cystersów w Mogile. Klasztor wzniesiony w XIII w. był wielokrotnie przebudowywany, jednak do dziś zachowały się gotyckie krużganki, dom przeora z połowy XV w. i pałac opacki z XVI w. Liczne zabytki malarstwa i rzeźby, wśród nich czczony od średniowiecza krucyfiks oraz renesansowe malowidła ścienne przyciągają rzesze zwiedzających.

UWARUNKOWANIA PRAWNE

l

Nieruchomość znajduje się na obszarze objętym ustaleniami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla rejonu CENTRUM NOWEJ HUTY, na terenach zabudowy usługowej.

l

Istnieje warunkowa możliwość doświetlenia poddaszy poprzez lukarny lub okna połaciowe.

l

Willa Rogozińskich podlega ochronie konserwatorskiej dotyczącej w szczególności kształtu i wielkości samej bryły obiektu oraz elewacji w zakresie wystroju, detali architektonicznych, podziału i kolorystyki stolarki okiennej, historycznej kolorystyki elewacji oraz poszczególnych historycznych elementów.

Galeria